Głodni Zmian

10:03

W dzisiejszych czasach pojawia się coraz więcej programów i akcji promujących zdrowe odżywianie, walczenie z otyłością oraz przeciwdziałanie jej. Warto zwrócić uwagę, że nadwaga nie jest tylko problemem jednostki i nie ponosi winy tylko osoba, którą jest nią dotknięta. Borykają się z nią całe rodziny, tak więc poddawanie dietom otyłego dziecka nie polepszy sprawy, jeśli nie zmieni się sposobu myślenia rodziców.

Od tego roku szkolnego wprowadzono ograniczenia w sklepikach szkolnych, które nie pozwalają na sprzedaż słodyczy, fast food-ów oraz słodkich napoi dzieciom. Jest to duży krok do przodu, ale bezskuteczny jeśli rodzice nie nauczą dziecka lepszego odżywiania się. Jeśli nie będą dawali zdrowszych kanapek od tych z nutellą. Jeśli poświęcą swój czas na przygotowanie lepszego obiadu zamiast kupienia gotowej paczki pierogów.

Zainteresowała mnie akcja "Głodni Zmian", która ma pomagać w uświadomieniu rodziców
i zachęceniu ich do polepszenia swojego stylu życia oraz swoich pociech. Zachęcam do zapoznania się tą akcją oraz podpisania się pod petycją pozwalającą na wprowadzenie porad dietetycznych dla rodziców.Czekam na komentarze czy podoba Wam się ta inicjatywa i do następnego razu! :)

Polecane

1 komentarze