Dlaczego warto pić czerwoną herbatę?

00:22

Czerwona herbata jest z pewnością znana wszystkim osobom, które się odchudzały lub przechodzą przez ten proces, gdyż jej znana jako "pogromca tłuszczu". Pozytywnie działa na nasz organizm podobnie jak zielona herbata. Pochodzi z Chin oraz Tajwanu, gdzie nazywa się ją "Pu-Erh". Po zbiorze jej liście poddawane są krótkiemu procesowi fermentacji, który nadaje herbacie specyficzny ziemisty i korzenny smak. Jej dobre oddziaływanie na ludzki organizm jest doceniane od wielu wieków.
 • Przyspiesza metabolizm. Tą właściwość zawdzięcza polifenolom, które stymulują wydzielanie żółci, przyspieszają trawienie, a co za tym idzie, również spalanie tłuszczów. Dzięki niej możemy utrzymać i regulować masę ciała. 
 • Wzmacnia organizm i chroni zęby. Czerwona herbata jest bogata w wiele mikroelementów
  i makroelementów, między innymi we fluor, wapń oraz mangan, które pomagają chronić nasze zęby przed próchnicą.
 • Działa pobudzająco. Zawiera kofeinę, ale o innym działaniu niż kawa. Ilość kofeiny w jednej filiżance czerwonej herbaty to ok. 12 mg, ale jej wchłanianie jest wolniejsze, dlatego daje lepszy i dłuższy efekt pobudzenia niż po wypiciu kawy. Dodatkowo zwiększa naszą koncentrację oraz polepsza nastrój.
 • Działa oczyszczająco. Dzięki dużej zawartości soli mineralnych i kofeiny oczyszcza wątrobę
  i jelita z toksyn oraz działa moczopędnie.
 • Obniża cholesterol. Ta właściwość to również rezultat obecności polifenoli, które "zwalczają" szkodliwy cholesterol. Dodatkowo obniżają ciśnienie krwi i polepszają jej krążenie.
 • Zmniejsza ryzyko pojawienia się chorób nowotworowych.
liście suszonej czerwonej herbatyNie można jej zalewać wrzątkiem, ponieważ traci wtedy większość swoich właściwości. Najlepiej jest ją parzyć około 5 minut i pić codziennie po posiłkach, gdyż wtedy działa najefektowniej. 

Polecam każdemu, nie tylko fanom wszelkiego rodzaju herbat spróbować ten wspaniały napój. Nie tylko rozgrzeje nas po przyjściu do domu, ale również przyspieszy proces odchudzania :)


Czekam na komentarze i do następnego razu! :)

Polecane

1 komentarze

 1. Uwielbiam czerwoną herbatę, ale chyba źle ją parzyłam :( Następnym razem zaparzę ją dobrze!

  OdpowiedzUsuń